T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kadıköy Aziz Berker İlçe Halk Kütüphanesi

Sıkça Sorulan Sorular

Kütüphanenize nasıl üye olabilirim?

Nüfus Cüzdanı veya TC kimlik numaranızın olduğu her hangi bir resmi kurum kimliği ile üyelik gerçekleştirebilirsiniz.

Bir defada kaç kitap alabilirim? Her kitabı ödünç alabilir miyim?

Kütüphanemizdeki yetişkin, çocuk, ödünç, süreli yayın bölümümüzden bir defada 15 gün süre ile 3 kitap verilir. Bu süre içerisinde okunamayan kitapların süresi tekrar uzatılabilir. Kütüphane koleksiyonunda bulunan ansiklopedi, sözlük gibi kaynak eserler ödünç verilmez, kütüphane içinde kullanılır. Telif haklarına uygun olmak şartıyla eserlerin fotokopisi çektirilebilir.

Kütüphanemize üye olan kullanıcılarımızın ücretsiz olarak faydalanabildikleri "İnternet Kütüphaneciliği" hizmeti bulunmaktadır.

Kütüphaneye kendi kitabımla gelebilir miyim?

Kütüphanemizden konu araştıracak olan okuyucularımız konularını araştırma salonundan araştırırlar. Kendi kitabı ile kütüphaneye gelip ders çalışmak isteyen veya üniversite sınavına hazırlanan okuyucularımız için ayrıca serbest çalışma salonumuz mevcuttur.

Kütüphaneye nasıl gelebilirim?

Rıhtım Caddesi üzerinde, Murat Muhallebicisi ile Efe Tur'un arasındaki Recaizade Sokak'tan yukarıya devam edin. Aziziye Hamamını geçtikten sonra, A101 marketin karşısındaki Nüzhet Efendi Sokağının başında, köşedeki ilk bina.

Altıyol'dan (Tramvay yolu) ulaşmak için ise Osman Ağa Cami karşısında Akbank'ın bulunduğu köşeden Nüzhet efendi Sokak tabelasını takip edip, sokağın sonunda solda köşedeki bina.